1 Yıldız Dalış Eğitimi

Tüplü dalış
Marmarisin Masmavi Sularında Eğitmenle  birebir Dalış Eğitimi
2 Gün veya 3 Gün Seçenekleriyle  
Dönem veya  Tarih seçeneği olmadan  istediğiniz zaman
 
2 Gün PROGRAM FİYATI: 1250 TL( Nisan -Mayıs-Haziran-Eylül )
3 Gün PROGRAM FİYATI: 1500 TL( Nisan -Mayıs-Haziran-Eylül)
                                       Tarihler ve Rezarvasyon için Arayınız

                      Gruplara  Özel indirimler için Arayınız

Konaklamalı Program Fiyatı

2 Gün Dalış Eğitimi  2 Gece O.K Ote konaklama  2000 TL

3 Gün Dalış Eğitimi  3 Gece O.K Ote konaklama  2250 TL

(Fiyatlar 2 kişilik odalarda kişi başıdır.)

                  Grand Villa Söl Apart Otel

 Kurs Fiyatına Dahil Olanlar:

 

CMAS 1* Tüplü Dalış Eğitim Programı

TSSF Kursa katılım/kayıt formları

TSSF/CMAS 1 Yıldız eğitim kitabı

TSSF/CMAS  Dalış Log Book u

TSSF/CMAS Sertifika bedelleri

Dalışta kullancağınız bütün ekipmalar

Eğitmenlik hizmetleri

Dalış sigortaları

3.Şahıs mali mesuliyet sigortası

Transferler (otelden Tekneye)

Öğle Yemeği Teknede (Sandviç)

Grup liderliği hizmeti

Profesyonel rehber ve eğitmenler eşliğinde  özel eğitim

Kurs Fiyatına Dahil  Olmayanlar:

Ulaşım (Bulunduğunuz şehirden Marmaris otele ulaşım ana transfer)

Otel Konaklama

Su Altı Fotografları

Öğle yemeklerinde alınan içecekler

Tekne Dışında Alınan Diğer hizmetler

Kursiyerlerin Otel Kalitesini Kendi Standartları Açısından değerlendireceği Düşünülerek Otel Konaklamsı Program Kapsamına alınmamıştır.

 

Dileyen Misafirlerimiz bizimle irtibata geçerek Otel kalite standartlarını ve taleplerini iletirlerse Kendilerine Yardımcı olabiliriz . 

 
Kurs sistemi Hakkında
TSSF Bir yıldız dalıcı eğitim programı teorik ve pratik eğitimler başlıkları altında toplanır. Teorik eğitimler dalıcının dalış ile ilgili teorik bilgi kazanmasını, pratik eğitimlerde bu bilgileri pratik uygulamalara aktarabilmesini amaçlar. 

Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere , Dalış malzemelerini  nasıl kuşanacağınız, suya giriş teknikleri, sualtına alçalma teknikleri, nefes alırken nelere dikkat edeceğiniz, yüzerlilik dengeleyici donanımlarınızı nasıl kullanacağınız, nefes almanızı sağlayan regülatörü ağzınızdan nasıl çıkarıp tekrar alabileceğiniz, arkadaşınız ile havanızı nasıl paylaşabileceğiniz, maskenize su girdiğinde nasıl boşaltabileceğiniz ve sualtında nasıl çıkarıp takabileceğiniz, paletinizi nasıl daha doğru kullanabileceğiniz, sualtı ve su üstünde bağımsız aletli dalış donanımınızı ve ağırlık kemerinizi nasıl çıkarıp tekrar kuşanabileceğiniz,  sualtında kullanılacak haberleşme işaretleri ilkyardım ve kurtarma becerileri ve dalış teknesinde nelere dikkat edeceğinizin yanı sıra aynı zamanda da sualtında çevreyi ve kendinizi kollama ile ilgili kapsamlı çalışmalar yaptırılacaktır. Pratik sualtı becerileri sizlere sığ su çalışmaları ve toplam 5 - 6 deniz dalışı ile öğretilecektir.

 

Katılım Şartları
  • 1 yıldız eğitim programına katılmak için yüzme bilmek, en az ilkokul mezunu olmak ve 14 yaşını doldurmuş olmak gerekir.

  • 18 yaşını doldurmamış adaylar için veli izin belgesi alınacaktır. (bu yazının bir örneği federasyonumuz web sitesinde yer almaktadır)

  • Aletli dalış yapmanızda sakınca olmadığına dair sağlık bildirim formu tarafınızdan doldurularak (18 yaşından küçük adaylarda veli tarafından doldurulacaktır) eğitim dosyanıza konacaktır. (bu belgenin bir örneği federasyonumuz web sitesinde yer almaktadır)

  • Gerekli hallerde doktor raporu istenecektir.

  •  

Dalışa Engel Sağlık Durumları

Birçok sportif aktivitede olduğu gibi sualtı aktivitesini de gerçekleştirebilmek için bir takım sağlık ön koşullarının sağlanmış olması gerekir. Her ne kadar dalıcı olabilme ön koşullarından biri sağlık bildirim formunu doldurmanız ve gerekli durumlarda doktor tarafından verilecek dalış yapabilir şeklinde bir sağlık raporu almanız olsa da bizlerin dalış hayatımız boyunca sualtı ile yakından ilgili rahatsızlıkları biliyor ve bunlarla ilgili gerekli önlemleri alabiliyor olmamız gerekir.

Doktor kontrollerine gerek duyulacak ve/veya dalışa engel olabilecek rahatsızlıklara örnek olarak, kalp krizi, kalp rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, epilepsi, astım ve diğer akciğer rahatsızlıkları, kulak ve sinüs hastalıkları, hamilelik, şeker hastalığı, panik atak örnek verilebilir. Bunlardan başka halen yan etkileri bulunan bir ilaç tedavisi altında bulunmak, son beş yıl içerisinde uyuşturucu veya alkolizme bağlı tedavi görmüş olmak da dalışa engel olabilecek rahatsızlıklardır. Bu ve benzeri rahatsızlıkların kesin olarak dalışa engel olacağı düşünülmemelidir. Bu tip rahatsızlıklara sahip dalıcı adayları için son kararı verecek olan uzman doktor olmalıdır.

 

Belge Sistemi

TSSF/CMAS temel eğitim dizgesi 6 belge seviyesinden oluşur.

Bunlarda ilk üçünü oluşturan 1 yıldız, 2 yıldız ve 3 yıldız dalıcı belgelerini, eğitmen seviyesi belgeleri olan 1 yıldız, 2 yıldız ve 3 yıldız eğitmen dalıcı belgeleri izler. Bunların yanında uzmanlık belgeleri de vardır.

Aday dalıcı, 1 yıldız dalıcı eğitimini başarı ile tamamlayarak 1 yıldız dalıcı kimliği almaya hak kazandığında alacağı geçici belge, duvar diploması ve kimlikle, TSSF yeterliliğini tasdik ettirmiş olur.

Geçici sertifika, duvar diploması ve kimlik kartınızın yanı sıra federasyonca bastırılan ve set halinde kullanıma sunulan bir dalış kayıt defteri ile dalıcı tanıtım defterine de sahip olursunuz.

Dalış kayıt defterleri gerçekleştireceğiniz dalışları birçok özelliği ile kayıt altına almanızı sağlar. Dalıcı tanıtım defteriniz de dalış hayatınız boyunca göreceğiniz her seviyedeki dalıcı kursu ile uzmanlık kursları ile ilgili kayıtları, ayrıca sağlık vizelerini gösteren bölümleri ve kişisel bilgilerinizi de bir araya getirmeyi sağlar.

 

Belge Yeterliliği

Eğitimi başarı ile tamamlayarak bir yıldız dalıcı kimliği almaya hak kazanan dalıcı, dalış ile ilgili teorik konularda bilgilenmiş, dalış donanımlarının hepsini uygun olarak kuşanıp çıkarabilen, bunları sualtında doğru olarak kullanıp dalabilmektedir. Yanında en az üç yıldız dalıcı ya da bir dalış eğitmeni ile açık deniz dalışları yapmaya hazır dalıcı haline gelmiş olur. Bir yıldız dalıcının dalış derinliği sınırı ise 18 metredir.