• Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

Ayvalık Dalış ve GeziTuru

Bölge Hakkında :

Ege’nin turkuaz sularında ve doğal güzelliklerle kucaklaşan cennetten bir parça olan Kiliseleri, Camileri, Manastırları, Ayvalık sokaklarını oluşturan Taş Evleri, Adaları, Koyları ile zamanın boşa harcanmaz kıymetini hissettiren bir gezinti yapacağınız Ayvalık, Taş Kahvesi, Cennet Tepesi, Türkiye'nin ilk boğaz köprüsü, sualtı güzellikleri, deniz ürünleri, tostu, zeytini, zeytinyağı ile de sembolik bir kent olan Ayvalığa gidiyoruz.
Ayvalık ilçesi sahip olduğu 22 adası ile adeta bir adalar kentidir. Adalar, Ayvalık'ın eşsiz güzelliğine etkileyici bir hava katmaktadır.

 Programı :

 

1. Gün (Cuma ):

İncirliden saat 22:45 gibi aracımız harekete başlıyor.Son katılımcımızı da biniş noktasından aldıktan sonra 7-8 saatlik sürecek yolculuğumuz başlıyor.

2.Gün ( Cumartesi ) :

Sabah erken saatlerde Örendeki otelimize varıyoruz. Otelde odalarımıza yerleştikten sonra sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Sabah kahvaltımızın ardından aracımıza binip teknelerimize doğru yola çıkıyoruz. Dalış yapmak isteyenler dalış teknemize . dalış yapmayanları da Gezi teknemize geçiyor  ve Ege’nin turkuaz sularında yolculuğumuz başlıyor. Kaptan hava şartlarına göre daha önceki konuklarımızın ilgi ve beğenisini kazanmış sakin ve sessiz koylarında yüzme molaları vereceğiz.Dalış yapacaklar tecrübelrine göre Ayvalığın değişik bölgelerinde dalışlarını gerçekleştirecekler.
Öğle yemeğini teknemizde yiyoruz. Saat 18:00 gibi  teknemizden inip Şeytan Sofrasında günü batırmaya gideceğiz.
Şeytan sofrasında günbatımı yaptıktan sonra aracımıza binip cunda adasına doğru yola çıkıyoruz. Cunda adasına vardıktan sonra akşam 23:30 kadar serbest zaman. Dileyen taş kahve de akşam kahvesini yudumlayabilir dileyende ayvalığın meşur sakızlı dondurmasının tadına bakabilir.
Cunda adasında serbest zamanı tamamladıktan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz

3.Gün ( Pazar ) :

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra öğlen saatlerine Ören sahilinde denize girmece. Saat 12:00 gibi otelimize doğru yola çıkıyoruz. Oteldeki toparlanmanın ardından saat 13:00 gibi İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.


Fiyata Dahil Olanlar :
2 Sabah Kahvaltısı + Otel Konaklama + Ayvalık Tekne Turu+          2 Dalış +Dalışta kullanılacak tüm malzemeler
Ulaşım + Rehberlik + Seyehat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayanlar:
Akşam Yemeği ve tüm kişisel harcamalar.


Önemli Notlar :

Not-1 : Yaz aylarında yürüyüş yaptığımızdan ötürü üzerinizdeki kıyafetleri buna göre ayarlayınız.

Not-2 : Yürüyüş esnasında min. 2lt su yanınızda olmalı.Yürüyüş esnasında atıştırmalık kuruyemiş alabilirsiniz. Yanınızda küçük litreli termos bulundurunuz.

Not-3 : Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız ve bu konuda rehbere bilgi veriniz.


Hava Durumu :

https://www.meteoblue.com/tr/hava/tahmin/hafta/ayvalık_türkiye_322673

Ulaşım:

Hareket Yer ve Saatleri:

22:30 İncirli Boyner Mağazası Önü
22:45 Mecidiyeköy Teknosa Önü
22:55 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
23:05 Kozyatağı Köprüsü
23:20 E-5 Bostancı Sapağı Durağı

Not: Program dışındaki duraklar ayrıca belirtilecektir.


 

Tur Fiyatı:

 

Dalış Yapacaklar  :380 TL

 

Tekne Gezisine katılacaklar : 300 TL

Tursab Extway
TSSF Extway
PADI EXTWAY
CMAS Extway
Türkiye Oryaantirink Federasyonu

© 2016 Ekstrem Doğa Sporları Turizm Eğitim Danışmanlık Tic.Ltd.Şti. All Rights Reserved.Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.Proudly created by Ersen Altun