• Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

Dalış Eğitimleri

Yetişkin Balıkadam (2*)* 5 Gün

Tecrübeli Balıkadam (3*)* 5 Gün

Open Water Diver

* 3-4 Gün

Teorik eğitimleri sonunda sizler dalış malzemelerinin neler olduğu ve nasıl kullanılacağını, sualtında el işaretleriyle nasıl haberleşeceğinizi, duyularınızın derinlikten nasıl etkilenebileceğini, uyulması gereken basit kuralları, basıncın vücudunuz ve malzemeleriniz üzerindeki etkilerini, basınç altında solunan gazların vücudunuz üzerindeki etkilerini, güvenli bir dalış yapabilmek için dalışınızı nasıl planlamanız gerektiğini, acil durumlarda kendinizi ve dalış arkadaşlarınızı nasıl kurtaracağınızı öğrenmiş olacaksınız.

Advanced Open Water Diver

* 1-2 days

Bu kursu alabilmek için  Open Water Diver yada eşdeğeri sertifika sahibi olmak gerekiyor. Dalış sayısı ve zaman'a bağlı kalmadan OWD sertifikasını aldıktan sonra başlanabilir. Bu kursun en büyük özelliği sınıf derslerinin 2 saat olması ve asıl eğitimin sualtında verilmesi.Açık deniz dalışlarında 5 branş dalışı tekniğinin öğrenilmesidir.
Bunlardan iki tanesi zorunludur, Derin Dalış (30 metreye dalınıyor) ve Sualtı Navigasyon dalışı. Extradan seçeceğiniz üç adet branş dalış ile kurs  tamamlanıyor.
Ayrıca bu sertifika Rescue Diver (Kurtarma Dalgıcı) olabilmeniz için gerektirir şarttır.

Seçebileceğiniz Branş dalışları:
1-Arama Kurtarma Dalışı
2-Mükemmel Yüzerlilik dalışı
3-Gece Dalışı
4-Sualtı Fotoğrafcılığı ve Videoculuğu
5-Batık Dalışı

Teorik eğitimleri sonunda sizler bir yıldız dalıcı kursu teorik eğitimlerinde öğrenmiş olduğunuz konulara ilave olarak sualtında belirlenen bir parkurda yön kaybetmeden gezinti yapabilmeniz için gerekli olan tabii ve pusulalı navigasyon tekniklerini sualtı emniyet kurallarına uyulmaması halinde gerçekleşmesi muhtemel bir takım dalış hastalık ve kazalarını derin dalış , tekne dalışı , özel eğitim gerektiren uzmanlık dalışları , bulanık su dalışı ,gece dalışı , akıntı dalışını ve sualtı arama kurtarma ve tekniklerini , tehlikeli deniz canlılarını ve dalış bölgesi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususları öğrenmiş olacaksınız. Teorik eğitimleriniz 40`ar dakikalık 10 ders halinde toplam 400 dakikada aktarılacaktır. Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere navigasyon derin dalış ve kurtarma dalışı becerilerinizi artıracak eğitimler yaptırılacaktır

Divemaster Course

* at least 3 weeks

PADI Eğitmeni

Bir Ön Setifika: PADI Advanced Open water Diver, PADI Rescue Diver veya eşdeğer bir sertifika ve herhangi  5  Padi Specialties sertifikası

Teorik eğitimleri esnasında sizler, dalış öncesindeki evre esnasında fikren , fiziksel olarak ve malzeme anlamında tam bir hazırlık gerçekleştirmeyi ve kontrolü sağlamayı, stresin sebep, belirti ve çeşitlerini, ilk yardım malzemelerini ve tekniklerini, kazaya nasıl müdahale edeceğinizi, grup dalışlarının nasıl organize edileceğini, dalış malzemelerindeki arızalara nasıl müdahale edileceğini, kompresör kullanımını ve küçük teknelere hakimiyeti öğreneceksiniz. Kursun teorik eğitimleri 40 ar dakikalık 12 ders halinde ve toplam 480 dakikada işlenecektir. Pratik eğitimlerinizde ise sizlere grup dalış organizasyonu ve asistanlığı, derin dalış, gece dalışı, kurtarma dalışı becerilerinizi geliştirici dalışlar yaptıracak ve aynı zamanda da kompresör kullanımı öğretilecektir.

Rescue Diver Course

* 3-4 days

Bu kursu alabilmek için AOW Diver ve EFR (Ilk Yardım) sertifikasına  sahip olmanız gerekmektedir. Dalış tecrübeniz için çok önemli bir basamak olan Rescue Diver kursu oldukça yoğun ve zevkli bir eğitimi içerir. Bu sertifikayı almaya hak kazanan öğrenciler artık tecrubeli dalıcı olup sualtında ve suüstünde dalıcılara ve insanlara yardım edebilme yetisini kazanırlar. Bu kursta sizlere verilmek istenen başlıca beceriler ve yetenekler;

   • Dalıcı Kurtarmak

Open Water Diver Kursu Padinin ilk başlayanlara yönelik kursudur,    5 akademik konu üzerinden 4 ders görülür. Ders sırasında videodan görsel destek eşliğinde Eğitmen bütün konuları detaylı olarak anlatır. Her konu bitiminde quiz adı verilen mini sınav yapılır.Bu sınavlar final sınavını destekler.Final sınavından 100 üzerinden minimum 70 alınması gereklidir.
Bu sınavda başarı gösteren öğrenciler 5 adet sığ su (Havuz) çalışması ardından, 4 açık deniz dalışı gerçekleştirerek su altı becerilerini öğrenir ve bunları motor beceri haline getirirler.

Emergency First Response

* 1 day

Dalıcı olan veya olmayan herkes katılabilir.İki ana bölümü vardır
CPR dediğimiz kalp masajı ve First aid dediğimiz yaralanma,trafik kazası,küçük ve büyük kanamalar,kırık çıkıklara müdahale,şok yönetimi ve müdahalesi gibi yöntemler uygulamalı olarak manken üzerinde yapılır ve bu beceriler öğrencilere kazandırılmaya çalışılır.
Deniz çalışması yoktur.İsteyen öğrencilere ek olarak bebek ve çocuk müdahaleleride ayrıca öğretilir.Bütün derslerde önce video  izlendikten sonra ,Eğitmen desteğiyle pratikler yapılır.
Bu kursta ayrıca oksijen ile müdahaleyide CPR bölümünde öğrenirsiniz.Unutmayın biz bir deprem ülkesinde yaşıyoruz herkesin bilmesi gereken bütün müdahaleler sizlere detaylı olarak verilir.Kurs sonunda sizlere uluslararası geçerliliği olan Padi EFR sertifikası verilir.

Tursab Extway
TSSF Extway
PADI EXTWAY
CMAS Extway
Türkiye Oryaantirink Federasyonu

© 2016 Ekstrem Doğa Sporları Turizm Eğitim Danışmanlık Tic.Ltd.Şti. All Rights Reserved.Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.Proudly created by Ersen Altun