• Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

Doğu Karadeniz Kamp ve Gezi  Faaliyeti

Program:

 

 

25 Ağustos 2017 Cuma akşam 20:00’de İstanbul’dan lüks turizm aracımız ile yola çıkacağız

Önce Sinop’a uğrayıp tarihi Sinop cezaevini ve müzesini gezeceğiz ve Hamsilos koyunda yorgunluğumuzu atacağız. Türkiye’nin tek fiyordu olan Hamsilos muhteşem güzellikte.

Bütün gün deniz keyfi, dinlenme ve akşam oldukça keyifli yeşiller içinde rengarenk bir bahçede çerkez mantısı ziyafetimizden sonra gece yolculuğuyla

Pazar sabah saatlerinde Çamlıhemşin üzerinden Çat Vadisine ulaşacağız.

 ana konaklama yerimiz  Çat vadisi olacak, bu sayede Ayder kalabalığından uzak durmuş olacağız ve Verçenik bölgesinde yürüyüşler yapma şansımız olacak.

Verçenik Kapılı Göller, Macahel Bölgesi, Kars Müzesi ve Kalesi, Erzincan Kemaliye, Aktaş Gölü bu yıl etkinlik programımıza aldığımız güzellikler: Pokut-Sal Yaylaları, Palovit Şelalesi, Çıldır Gölü, Kars Ani Harabeleri zaten olmazsa olmazlarımızdan.  Ardahan’a geçerken Şavşat Karagöl yerine Macahel Vadisine uğrayacağız.

Çadır konaklamalı bir etkinlik olacak ama isteyenler bulunduğumuz her kamp yerinde ya da yakınlarında pansiyon, otel ya da bungalov da tercih edebilecekler. Hergün başka yerde çadır kurup toplamayacağız, merkezi bir yerde kampımızı kurup bölgede aktiviteler yapacağız, bu sayede daha az yorgunlukla daha çok yer görme şansımız olacak:)

.

3 Eylül 2017 Pazar gece İstanbul’a ulaşmış olacağız. Erzincan Kemaliye’den başlayacak dönüş yolculuğumuzda Amasya’da uzun bir fotoğraf ve yemek molamız olacak. Dönüş yolu, Kars-Erzurum-Erzincan-Kemaliye-Amasya güzergahından olacak.

Kamp yerlerimiz
Çat Vadisi Şenyuva Yakınları
Verçenik Kapılı Göller (Koşullara göre)
Çıldır Gölü Kıyısı
Erzincan Kemaliye

Çadır tercih etmeyecek olanlar, kamp yapacağımız yerlerde ya da yakınlarında pansiyon, otel veya bungalov imkanlarından faydalanmak isteyenler kişi başı ortalama günlük kahvaltı ve akşam yemeği dahil 60 -100 TL civarı. özellikle hava açıksa çadır tavsiye ederiz. Aşırı yağmur vs. olan günlerde pansiyon vs. tercih edip her iki keyfi de yaşama şansınız olabilir. Yani çadırda konaklayacak şekilde planlamanızı yapıp, koşullara göre orada karar verebilirsiniz.

Fiyata Dahil Olanlar:

Lüks Turizm Aracıyla Ana Ulaşım (iki kaptan)
Kapsamlı Seyahat Sigortası
Acenta Giderleri
Tüm Rehberlikler
Kamp Yeri Ücretleri (Duş, tuvalet, restaurant, temiz su olacak)
Ayder Milli Park Giriş Ücreti
Kamp malzemesi olmayanlar için malzeme tedariki (sınırlı sayıda var, kamp malzemesi olmayanlar lütfen bize bildirin)

Fiyata Dahil Olmayanlar:

Yukarı yaylalara çıkmak için kullanacağımız köy minibüsleri ara ulaşım ücretleri (kişi başı toplamda maksimum 60-80 TL)
Müze – Ören yerleri giriş ücretleri
Yemek masrafları
Ekstra içecekler ve alışveriş
Ayder kaplıcasına gidersek girmek isteyenler kişi başı 15 TL giriş ücreti

NOT 1: Yemek için arabada küçük tüplerimiz oluyor ve kamp ocaklarımızı getiriyoruz, kendi kahvaltımızı ve akşam yemeğimizi hazırlayabiliyoruz ya da kamp yapacağımız yerlerdeki yemek imkanlarından faydalanabiliyoruz, bazı günler ortak alışveriş yapıp mangal keyfi yapabiliyoruz.

 ortak alışveriş yaparak  yemek masraflarımız kişi başına toplamda 80-100 TL . Ama muhlama, sarma, turşu kavurması, güveçte köfte vs. gibi yöresel yemekler tatmak isterseniz yemek maliyetiniz biraz artabilir:) Bu anlamda belki biraz yöresel yemekler biraz ortak alışverişle yemek ihtiyaçlarını gidermek daha makul olabilir.

NOT 2: İstanbul yerine Türkiye’nin ya da dünyanın herhangi bir yerinden gelip yol üzerinden herhangi bir yerden otobüsümüze dahil olabilirsiniz. Mesela Trabzon’dan. Yine dönüş yolunda dilediğiniz yerde bizden ayrılıp uçakla vs. yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Tur Fiyatı:

 

Kişi Başı 1100 TL

 

 

 

Tursab Extway
TSSF Extway
PADI EXTWAY
CMAS Extway
Türkiye Oryaantirink Federasyonu

© 2016 Ekstrem Doğa Sporları Turizm Eğitim Danışmanlık Tic.Ltd.Şti. All Rights Reserved.Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.Proudly created by Ersen Altun