• Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
Timuçin Yusumut

1984 İstanbul Paşabahçe doğdu. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Bölümünden mezun oldu. Babasını kitap dağıtımcısı olmasından ötürü Türkiye'yi 3 defa köy köy gezip bilgisini kendisine  aktarmasından Dayısının dalgıçlık üzerine anlattıkları  ülkemin muhteşem coğrafyasından etkilenip   Askerlik sonrası mesleğimi yapmama kararı aldı.       

    Doğa sporlarına olan ilgisi 2000 yılında 5 arkadaşımla kaz dağlarında yaptığı kampla başladı. Özellikle yaz aylarında ayvalık ve çevresindeki yerlere bisiklet turları yaptı .Erciyes Dağına 2010 senesinin nisan ayında yaptığı tırmanışla, Bisikleti bir kenara bırakıp dağcılık gibi ekstrem bir sporla uğraşmaya başladı.

    Erciyes tırmanışından sonra çeşitli doğa yürüyüşleri yapan kulüplerle doğa yürüyüşleri yaptıktan sonra Anadolu Dağcılık Spor kulübüne katıldı ve burada dağcılık eğitimlerimi tamamladı.Türkiye'nin çeşitli noktalarındaki dağlara kış tırmanışlarına devam ettim ve hala dağcılığa aktif olarak devam ediyor.

    Değişik zamanlarda başka değerli eğitmenlerden arama kurtarma ,hedef bulma ,doğada hayatta kalma ve yön bulma ,ilk yardım eğitimlerimi tamamladı. Çeşitli kurumların şirketlere verilen indoor ve outdoor eğitimlerinde eğitmen olarak görev aldı.

    2014 yılında Trekking Time isimli grubu kurdu ve aynı tarihte Extway Turizim ve Doğa Sporları şirketinin bünyesine katıldı.

Tursab Extway
TSSF Extway
PADI EXTWAY
CMAS Extway
Türkiye Oryaantirink Federasyonu

© 2016 Ekstrem Doğa Sporları Turizm Eğitim Danışmanlık Tic.Ltd.Şti. All Rights Reserved.Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.Proudly created by Ersen Altun