15 Eylül Paz | İznik Gölü

Günübirlik Müşküle'den Göllüce'ye Doğa Yürüyüşü

İznik'in, şirin köylerinde olacağız bu hafta sonu. , Katırlı Dağları'nın eteklerinden İznik Gölü'nü seyredecek ve hatta hava koşulları da uygun olursa günü gölde yüzerek bitireceğiz.
Kayıt Kapalı
Günübirlik Müşküle'den Göllüce'ye Doğa Yürüyüşü

Saat & Yer

15 Eyl 2019 07:00 – 20:00
İznik Gölü, İznik Gölü, Bursa, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Feribotla birlikte yaklaşık 3 saat sürecek araç yolculuğumuz sonrasında Osmanlı evleriyle süslü Müşküle köyüne ulaşacağız. Bal kokulu Müşküle Üzümleri günümüzde artık yok ama şimdi de köyün zeytini ve iğne oyaları meşhur.

İznik Gölü kenarında çınar ağacı altında bir yandan çay keyfi yaparken, diğer yandan Nazım'ın ağacını göreceğiz ve hatta denk gelirsek birinci ağızdan hikayesini dinleyeceğiz.

Sonrasında toprak yollar ve orman içi patikalarda ve İznik Gölü manzarasını hiç kaybetmeyeceğimiz, toplamda yaklaşık 5 saat sürecek kolay-orta zorlukta yürüyüşümüz başlayacak.

Yürümek istemeyenler Müşküle köyünde daha fazla vakit geçirip, aracımızla İznik Gölü kenarında yer alan bitiş noktamıza ulaşabilecekler.

Yürüyüşe katılacak olanlarla Göllüce Köyü'ne ulaşacağız ve yüksek bir kayalık noktadan harika İznik Gölü manzarasını izleyeceğiz.

ETKİNLİK ÜCRETİ

25 kişi ve üzerinde katılım olursa 110 TL Daha az sayıda katılım olursa 130 TL (minimum 14 kişi)

Fiyata Dahil Olanlar:

Ulaşım + Feribot Ücretleri +  Rehberlik + tabii doğada sıcak çay keyfi

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ 07:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları) 07:15: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları 07:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü 07:35 Göztepe Köprüsü 07:45 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Eskihsar'dan feribota bineceğiz.

Kahvaltı evden getireceğimiz malzemelerle feribotta.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahil olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

Bu Etkinliği Paylaş