21 Mart Cmt | Dokuzdeğirmen

Her hafta Sonu Rafting

Düzce Melende Her Hafta sonu Günübirlik Rafting
Kayıt Kapalı
Her hafta Sonu Rafting

Saat & Yer

21 Mar 2020 19:00 – 01 Haz 2020 23:00
Dokuzdeğirmen, Dokuzdeğirmen, Cumayeri/Düzce, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Programlar

I.Paket:  125 TL

RAFTİNG+YEMEK     

 Öğlen yemeğ yada Sabah kahvaltısı+Can yeleği, Kask, Neopren elbise, Profesyonel Rehberlik,  Sigorta +Fotoğraf çekimi ve sınırsız sıcak içecek

Program:

Saat 11.00 da Dokuzdeğirmen köyünde Tesisimizde Buluşuyoruz. Deneyimli ve uzman rehberlerimizden ufak bir brifing alıyor, size verilen özel kıyafetleri giyiyoruz Zorluk derecesi 2+ ile 3+ arası olan melen suyunun coşkun sularına 6 veya 8 kişilik botlarla Kendimizi melenin coşkun sularına bırakıyoruz. Yaklaşık iki - üç saat arası süren maceramızın ardından çok acıkmış olarak kıyaya çıkıyor,Duşumuzu alıyor ve yemeğmizi afiyetle yiyiyoruz. Çayımızda içtikten sonra çok güzel anılarla bu doğa güzeli mekandan ayrılıyoruz.

II Paket:  145 TL 

RAFTİNG+KAHVALTI +YEMEK 

Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)+Öğlen yemeği +Can yeleği, Kask, Neopren elbise,  Profesyonel Rehberlik, Sigorta +Fotoğraf çekimi ve sınırsız sıcak içecek

Program:

Saat 10.00 da Dokuzdeğirmen köyünde Tesisimizde Buluşuyoruz. Kahvaltının ardından, Deneyimli ve uzman rehberlerimizden ufak bir brifing alıyor, size verilen özel kıyafetleri giyiyoruz Zorluk derecesi 2+ ile 3+ arası olan melen suyunun coşkun sularına 6 veya 8 kişilik botlarla Kendimizi melenin coşkun sularına bırakıyoruz. Yaklaşık iki - üç saat arası süren maceramızın ardından çok acıkmış olarak kıyaya çıkıyor,Duşumuzu alıyor ve yemeğmizi afiyetle yiyiyoruz. Çayımızda içtikten sonra çok güzel anılarla bu doğa güzeli mekandan ayrılıyoruz.

III Paket:   230 TL

 RAFTİNG+KAHVALTI +YEMEK+ULAŞIM+FOTOGRAF ÇEKİMİ 

Ulaşım+SabahKahvaltısı(Açık Büfe )+Öğlenyemeği+ Can yeleği, Kask, Neopren elbise,  Profesyonel Rehberlik,Sigorta +Fotoğraf çekimi ve sınırsız sıcak içecek 

Program:  Yaklaşık iki saat süren yolculuğumuzun ardından Start alacağımız Dokuzdeğirmen köyüne geliyoruz. Deneyimli ve uzman rehberlerimizden ufak bir brifing alıyor, size verilen özel kıyafetleri giyiyoruz Zorluk derecesi 2+ ile 3+ arası olan melen suyunun coşkun sularına 6 veya 8 kişilik botlarla Kendimizi melenin coşkun sularına bırakıyoruz. Yaklaşık iki - üç saat arası süren maceramızın ardından çok acıkmış olarak kıyaya çıkıyor,Duşumuzu alıyor ve yemeğmizi afiyetle yiyiyoruz. Çayımızda içtikten sonra çok güzel anılarla bu doğa güzeli mekandan ayrılıyoruz.

Kalkış Noktaları ve Saatleri:  

 07:00 İncirli Eski Boyner önü (Alfemo) hareket  07:30 Şişli Cevahir AVM önünden hareket  08:00 Kadıköy evlendirme dairesi hareket  10:30 Rafting tesislerine ulaşım  16:00 Tur bitimi  16:30 Geri dönüş için hareket  Ulaşımı Kendi yapacak katılımcıların;Düzce ili Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen Melen rafting tesislerinde en geç saat 10:45’te bulunmaları gerekmektedir.

Kroki ve tarif için bize ulaşabilir yada yazabilirsiniz

Ulaşım Gidiş - Dönüş 90 TL 

Grup İndirimleri için Arayınız

Zorluk dereceleri Nelerdir : Raftingde parkurlar zorluk dereceleri dikkate alynarak 6`ya ayrılıyor. Birinci ve ikinci derecelerde çocuklar bile rafting yapabilirken bunun üzerindeki derecelerde iyi yüzme bilgisi ve deneyim aranıyor.  1. zorluk derecesi  Birinci zorluk derecesi çocuklar ya da kendini bu konuda fazla cesur hissetmeyenler, yüzmeyi çok iyi bilmeyenler için uygun. Ama kısa zamanda sıkılma riskiniz var.  2. zorluk derecesi  İkinci zorluk derecesi, birincisine göre biraz daha zor. Rapid adı verilen, suyun hızlandığı yerler daha sık. Ancak yine de sular bu parkurda gözünüzü korkutacak kadar coşkun değildir.  3. zorluk derecesi  Üçüncü zorluk derecesinde rafting yapabilmek için iyi yüzebilmeniz ve deneyimli, profesyonel bir rehbere sahip olmanız gerek. Akıntı yer yer çok hızlanıyor, karşınıza engeller çıkabiliyor.  4. zorluk derecesi  Dördüncü zorluk derecesinde ilerleyebilmek için takım olarak, çok ani manevra yapabilecek kadar uyumlu kürek çekiyor olmanız gerekiyor. Girdaplar, büyük kayalar ve şelaleler dördüncü zorluk derecesinde aşmanız gereken engellerden.  5. zorluk derecesi  Şelalelerden uçmak, dalgalarla boğuşmak ve en hızlı akıntılarla bile baş edebilmek... Tüm bunların üstesinden gelebilmek için cesaret, macera tutkusu ve deneyim gerekiyor. Bu zorluk derecelerinde ilerlemek gerçekten ciddiye alınması gereken, riskli bir iş.  6. zorluk derecesi  Türkiye'de Altancı zorluk derecesi sadece Çoruh Nehri`nde var. Ancak altıncı zorluk derecesini göze almak ciddi riskleri de göze almak anlamına geliyor.

Bu Etkinliği Paylaş