11 Ağustos Paz | İtalya

İTALYA TURU / KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE

7 Gece konaklama / 8 gün Napoli şehri ve Pompei - Roma – Siena – Floransa – Pisa ,Verona ve Garda Gölü – Venedik – Como Gölü – Milano
Kayıt Kapalı
İTALYA TURU / KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE

Saat & Yer

11 Ağu 2019 06:00 – 18 Ağu 2019 18:40
İtalya, İtalya

Etkinlik Hakkında

Program ;

1. Gün 11 Ağustos 2019 Pazar : İSTANBUL / NAPOLİ / ROMA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuvarı önünde saat 06.30 am de buluşma. Ardından Türk Havayollarının TK1879 nolu seferiyle 08:35 am de Napoli’ye hareket. Yerel saatle 09.55 am de varış. Havalimanında bizleri karşılayacak özel aracımızla Napoli & Pompei turunu gerçekleştireceğiz.

Bu turumuzda ilk olarak Kraliyet Sarayı, San Carlo Tiyatrosu, Umberto 1 Galerisi, San Francesco di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angevin Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasındadır. Serbestçe alınacak öğle yemeğinin ardından, yüzyıllar öncesine ait olup, günümüzde yapılan arkeolojik çalışmalar ile neredeyse tamamı çıkarılmış olan Pompei antik şehrini gezeceğiz.

Gezinin ardından Roma’ya transfer ve otele yerleşme.

Geceleme Roma’da otelimizde.

2.Gün 12 Ağustos 2019 Pazartesi : ROMA

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından lobide buluşma. Bugün Roma’yı yürüyerek keşfedeceğiz. Rehberlerimizin eşliğinde, metro ile İspanyol merdivenlerine gideceğiz. Buradan Aşk Çeşmesi, Via del Corso, Pantheon ve Navona meydanını , Vatikan San Pietro kilisesini, dışardan Colosseo’yu göreceğiz. Sanat dolu bir günün ardından alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde

Geceleme Roma’da otelimizde

3.Gün 13 Ağustos 2019 Salı : ROMA / SIENA / FLORANSA

Sabah erken saatlerde otelde alınacak kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Özel otobüsümüzle Floransa’ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saat sürecek bir yolculuğun ardından Toscana bölgesinin en güzel şehirlerinden biri olan Siena’da mola verip, bu şahane şehri tanıma fırsatı yakalayacağız.

Gerçek bir Ortaçağ kenti olan Siena, İtalya’da en yoğun sanat çalışmalarının yapıldığı, en pahalı antikacıların yer aldığı, bakmaya doyulmaz bir manzaraya sahip olan bir şehirdir. Burada yapacağımız tur esnasında, Duomo Katedrali, Piazza del Campo, (İstiridye Meydanı), La Ragnosa Kulesi, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtmaya devam eden daracık sokaklar görülecek yerler arasındadır.

Serbestçe alınacak öğle yemeği molasının ardından otobüsümüze binip, Floransa’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından şehre varış ve yürüyerek panoramik şehir gezisi (detaylı gezi ertesi gün yapılacaktır) Ardından otelimize varış ve dinlenmek için serbest zaman.

Geceleme Floransa otelimizde

4.Gün 14 Ağustos 2019 Çarşamba : FLORANSA / PİSA / FLORANSA

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüzle Pisa şehrine hareket edeceğiz. Yaklaşık 45 dakika sürecek olan yolculuğun ardından şehre vardıktan sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan gezimize başlayacağız.

Mucizeler Meydanı’nda yer alan dünyanın en ünlü eğik kulesi Pisa Kulesi, Pisa Katedrali ve

Vaftizhaneyi de ziyaret ettikten sonra, hediyelik eşya almak için kısa bir mola vereceğiz.

Öğle yemeğinden önce Floransa’ya geri dönüp, sehir gezimizi tamamlayacağız.

Sanat dolu bir başka günün ardından otele geri dönüş.

Geceleme Floransa otelimizde

5.Gün 15 Ağustos 2019 Perşembe : FLORANSA/ VERONA / GARDA / VENEDİK (MESTRE)

Sabah erken saatlerde otelde alınacak kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Özel otobüsümüzle Venedik’e doğru hareket edeceğiz. İki buçuk saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından ilk önce Verona şehrinde duracağız.

Veneto bölgesinin aşıklar şehri olarak bilinen Verona’ya vardığımızda otobüsümüzden inip yürüyerek bu sempatik şehri gezeceğiz. Turumuz esnasında İtalya’nın 3. büyük amfitiyatrosu olan arenayı, Mazini caddesini, Erbe meydanını, Madonna Verona Çeşmesi ve Lamberti kulesi görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğimizden hemen önce Verona’nın, şehre “aşıklar şehri” denmesine de neden olan “Juliet’in Evi” ni dışardan göreceğiz. Shakespeare’e bile ilham vermiş olan bu muhteşem aşkın yaşandığı evi gördükten sonra, yarım saatlik bir otobüs yolculuğuyla, seyretmeye doyum olmayan Garda Gölüne varacağız.

Nefes kesen bir güzelliğe sahip olan Garda Gölü ve çevresinde bir kahve molası verdikten sonra, yeniden otobüsümüze binip Venedik’e hareket edeceğiz. Bir buçuk saat kadar sürecek olan yolculuğumuzun ardından Venedik’in kara kısmı olan Mestre’de yer alan otelimize varıp yerleşeceğiz.

Geceleme Venedik’te otelimizde

6. Gün 16 Ağustos 2019 Cuma : VENEDİK

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, özel otobüsümüzle bizi bekleyen özel teknemizin olduğu limana gideceğiz. Vaporetto adı verilen ve sadece bize ayrılmış teknemizle San Marco adasına doğru hareket ediyoruz.

Ada uzaktan görüldüğünde dahi, bu şehrin nende bu kadar ünlü olduğunu anlayabiliyorsunuz. Meydanlardan gelen klasik müzik nağmeleri, kilise çanlarına karışırken, bizler gezimize başlayacağız. Turumuza San Marco meydanından başlayacağız. Ünlü kafelere ve şık mağazalara ev sahipliği yapan üzeri kapalı galeriler ile çevrili büyük bir mermer salon şeklindeki bu meydandaki ünlü San Marco Aslanı ve Aziz Teodoro’nun heykellerinin süslediği büyük sütunlar İstanbul’dan getirilmiştir.

Ardından Venedik Cumhuriyetinin devlet kilisesi olan Bazilikayı dışardan göreceğiz. On iki havariden biri olan San Marco’nun kemiklerinin muhafaza edildiği bazilika yine havarinin kendi adını taşımaktadır. Ardından Dükler Sarayı, Son Nefes Köprüsü, Güzel Sanatlar Akademisi, hapishane binası gibi binaları gördükten sonra, daracık sokaklardan geçerek ünlü Rialto köprüsüne kadar gideceğiz. Burada bizi bekleyen gondollarımıza binerek, bu defa da şehri gondol sefası yaparak gezeceğiz. Turumuzun ardından, alışveriş, çevre gezisi ve öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Akşama doğru bizleri bekleyen teknemizle ana karaya geri dönüp, otelimize gideceğiz.

Akşam yemeği ve geceleme Venedik’te otelimizde

7. Gün 17 Ağustos 2019 Cumartesi : VENEDİK / LAGO DI MAGGIORE / COMO / MİLANO

Sabah erken saatlerde otelde alınacak kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Özel otobüsümüzle Como’ya doğru hareket edeceğiz.

Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan bir yolculuğun ardından, en ünlü gezi yazarları tarafından “cennetin yeryüzündeki hali” olarak tarif edilen Como’ya varacağız.

Alp Dağları'nın eteklerinde yer alan bu doğa harikası şehir, dünyanın en romantik gölü seçilen Como Gölü, şato tarzı evleri, daracık sokakları, şık dükkanlarıyla, dünyanın ünlü yıldızlarını bile kolayca kendine çekmeyi başarıyor. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından sınırı geçip, İsviçre’deki FoxTown Outlette alış veriş imkanı yakalayacağız. Akşama doğru Milano’ya doğru harekete geçeceğiz.

1 saat sürecek olan bir yolculuktan sonra Milano’ya varıp, otele yerleşeceğiz

Geceleme Milano’da otelimizde

8. Gün 18 Ağustos 2019 Pazar : MİLANO / İSTANBUL

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından İtalya’nın Roma’dan sonraki en önemli şehri olan Milano şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Burası, kuzey İtalya’nın başkenti de sayılabilir.

Turumuz esnasında, 14.yüzyılda yapımına başlanan Büyük Katedral, Dünyanın en meşhur opera binası olan La Scala’nın yer aldığı Piazza Mercanti, Sforza Kalesi, şahane bir Rönesans yapıtı olan Santa Maria delle Grazie Kilisesi, Vittorio Emanuel galerisi görülecek yerler arasındadır.

Öğle saatlerinde Malpensa havalimanına doğru harekete geçeceğiz. Varışımızın ardından, check-in ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.

Türk Havayollarının TK 1896 no lu seferiyle saat 14.45 pm da İstanbul’a hareket ve yerel saat 18.35 pm de Atatürk Hava Limanına varış, turumuzun sonu…

Gezi Ücreti : 1550 Euro İki kişilik odada tek kişi konaklama ücreti. 16 + Katılımcı ile

Tek kişi konaklama farkı : 350 Euro

Gezi ücretine dahil olanlar

4* Otellerde 7 Gece konaklama oda + kahvaltı + otelde akşam yemeği

Oteller ;

Roma ; 4* Excel Montemario otelde https://www.excelmontemario.it/it/ oda + akşam yemeği

Floransa ; 3* B&B city otelde https://www.hotel-bb.com/it/hotel/firenze-city-center.htm oda + akşam yemeği

Venedik ; Mestre 4* Hotel Holiday https://www.hotelholidayvenice.com/it/ oda + akşam yemeği

Milano ; 3* Hotel Alga https://www.hotelalgamilano.it/it oda + akşam yemeği

Şehirler arası, şehir içi her türlü ulaşım, otel havaalanı transferleri

İngilizce türkçe rehberlik ( yerel )

Seyahat sigortası

Pompei giriş ücreti

Venedik Vaporetto gidiş - dönüş ücretleri ( Gondol hariçtir )

Tur boyunca gezilecek tarihi yerlerde rehber anlatımları için kulaklık

Gezilecek tarihi yerlerde içerde alınması zorunlu lokal İtalyan rehber ücretleri

Otellerde şehir tax ( vergi ) ücretleri

Gezi ücretine dahil olmayanlar ;

THY İstanbul - Napoli - Milano - İstanbul uçak biletleri

Öğle yemekleri isteğinize bağlı.Program yoğunluğu nedeni ile vakit azlığından serbest bırakılmıştır.

Şahsi isteğe bağlı tüm Extra harcamalar

Yurt dışı çıkış pulu

Programda belirtilmeyen isteğe bağlı müze ,ören yerleri, turlar ve gezilerin ücretleri

Vize ücretleri

Harcamalarınız toplamı ne kadar olacak ;

Seyahat temel giderleri 1550 Euro + Uçak bileti 420 Euro / Toplam = 1970 Euro ( 16+ katılımcı olması durumunda )

Diğer harcamalar öğle yemekleri sizlere ve isteklerinize bağlı.

Her zaman olduğu gibi extra tur uygulaması yok.

UÇUŞ BİLGİLERİ :

Gidiş ; İstanbul’dan

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma , Ardından Türk Havayollarının TK1879 nolu seferiyle 08:35 am da Napoli’ye hareket. Yerel saatle 09.55 am de varış. Yolculuğumuz 2 saat 20 dk. sürecek.

Dönüş ; İstanbul’ a

Öğleden sonra Milano Malpensa havalimanına geçiş. Varışımızın ardından, check-in ve gümrük işlemlerimizi gerçekleştireceğiz.

Türk Havayollarının TK1896 no’lu seferiyle saat 14.45 pm da İstanbul’a hareket ve yerel saat 18.35 pm de Atatürk Hava Limanına varış. Yolculuğumuz 2 saat 50 dk. sürecek.

Bu Etkinliği Paylaş