12 Ağustos Per | Yusufeli

Kaçkar Çamlıhemşin Yayla ve Gölleri

Zil Kale, Yukarı Kale, Kapılı Göller, Verçenik, Çiçekli Yayla, Tatoz Gölleri, Moçar Gölü, Çermeş Gölü , Sümela Manastırı,
Kayıt Kapalı
Kaçkar Çamlıhemşin Yayla ve Gölleri

Saat & Yer

12 Ağu 11:00 – 17 Ağu 17:00
Yusufeli, Kaçkar Dağı, 53780 Yaylalar/Yusufeli/Rize, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Program:

1.  Gün 12 Ağustos Perşembe : En geç 11:00 Trabzon Hava Limanı’nda  buluşuyoruz. 

Havaş ile Pazar ilçesine ulaşıyoruz. Burada bekleyen  araçlara binerek, Rize’den alış veriş yapıp Ünlü Zilkale ziyaretinden  sonra Fırtına Deresinden geçip Kale Köyündeki pansiyona yerleşiyoruz.  Tanışma, yerleşme ve akşam yemeği.  

 2. Gün Cuma: Parkur;  Başyayla, Micovit Gölü, Çiçekli Göl, Dönen Göl (3.300 mt kadar çıkılabilir)  

3. Gün Cumartesi: Parkur;  Verçenik  Yaylası ve Kapılı Göller. ( Göl, patika, yayla, dere, zirve . 3.000 mt. 5-6 saat).

 4. Gün Pazar: Parkur; Orta Yayla, Çermeş Gölü (Göl, patika, yayla, dere, zirve . 3.000 mt.  4-5 saat)

5. Gün Pazartesi: Parkur; Tatoz Gölü, Sulak Gölü.(Göl, patika, yayla, dere, zirve  5-6 saat) .

6. Gün Salı: Kahvaltının ardından çay fabrikası – Rize –Pazar alışveriş. İsteyenlere Sümela manastırı ve  dönüş

Etkinlik  maliyeti:  2.600.-tl (Rezervasyon için Kapora zorunludur. )

Dahil olanlar: 

5 gece kahvaltı-öğlen  kumanyası-akşam yemeği dahil konaklama, Rize Pazar ilçesinden başlamak  ve bitirmek üzere tüm transferler, rehberlik, sigorta.

Konaklamalar : Kale-i Bala’da Palam Pansiyon Doğa içinde odalar ikişer kişilik duş wc içinde

Hariç olanlar; İstanbul’dan Trabzon’a gidiş dönüş,Trabzon-Pazar Havaş, Sümela Manastırı ulaşım,yolda yenen yemekler

CORONA VİRÜS ÖNLEM VE ETKİLERİ Korona  Virüs belirtilerinden herhangi birine sahip olan, temaslı olan olanlar  etkinliğe katılamazlar. Hes kodları acenteye iletilmekte kontrol  yapılmaktadır. Etkinliğe maske ile gelmek zorunludur. Kişilerin  birbirlerine en az 2 mt mesafeden fazla yaklaşmamaları gerekmektedir.  Kullanacağınız tüm malzemeler kendinize ait olmalıdır. Ortak hiçbir  malzeme kullanılmayacak yiyecek içecek paylaşılmayacaktır.

Dikkat :  Etkinlik minimum sayı 12 kişidir. Etkinlik yeterlilik sayısı oluşunca geröekleşir. 

Öncelikle adınızı yazdırın, etkinlik yapılacak bilgisi  gelince kaporanızı gönderip bilet alabilirsiniz.

Tavsiye edilen uçuş bilgileri (fiyatlar 28-04-2021 tarihine aittir zamanla değişebilir) Gidiş: Pegasus  Sabiha Gökçen-Trabzon  07:55 kalkış- 9:35 Varış 287.tl Dönüş: Pegasus Trabzon-Sabiha Gökçen  20:50 kalkış 22:35 Varış 284 tl.

Kimler  katılabilir; 12 yaş üstü, eforlu spor yapabilen, önemli bir sağlık  sorunu olmayan, yürümeyi seven, otel lüksü aramayan, aşırı titiz  olmayan, börtü böcek seven gruptan birini tanıyan herkes katılabilir.  Tansiyon, aşırı kilo, kalp rahatsızlıkları gibi önemli sağlık sorunu  olanlara bu sporlar önerilmemektedir. Grup uyumu olmayanlara uygun bir  etkinlik değildir.

 

KATILIM BİLDİRMEDEN ÖNCE MUTLAKA OKUYUNUZ 

Bu etkinliğe katılmayı kabul edenler aşağıdaki şartlar ve riskleri kabul etmiş sayılmaktadır. 1-Etkinliğe  katılacağınızı bildirip  15 gün kala iptal edenlerden etkinlik ücreti  alınmaktadır. İadesinin  şartı yerine birinizi bulmanızdır. Pandemi  önlemlerinden dolayı etkinlik iptal edilirse ileri bir tarihe ötelenir.  Tarihe uyamayanların kaparoları iade edilmektedir. Önemle duyurulur.  2-Etkinliğe katılanlar etkinlik sorumlusunun, rehberin uyarılarına  uymak, İniş biniş kalkış saatlerine mola sürelerine riayet etmek, grupla  birlikte hareket etmek zorundadırlar.3-Katılımcılar etkinlik süresince  çevre ve doğa kirletecek zarar verecek davranışlardan kaçınmayı kabul  ederler. Etkinlik riskleri:Doğada yapılan etkinlikler; Hava şartları  kötüleşmesi, sis, taş düşmesi, toprak kayması, hayvan  ısırmaları-saldırıları, su baskını, suda boğulma,  düşme,yaralanma,etkinliğin uzaması  gibi riskleri içermektedir. Bilgi,  tecrübe, antrenman, konsantrasyon, fiziksel güç, dikkat ve malzeme  eksikliği sorun teşkil edebilir. Dikkat !!! Her türlü kalp rahatsızlığı,  yüksek tansiyon, aşırı şeker,  ileri derece astım, ileri derece  panik  atak, sara vb. doğada müdahalesi zor tedavisi güç rahatsızlıkları olan  kişilerin bu sportif etkinliklere katılması uygun değildir.  Tavsiyeler  :Etkinlik risklerini önceden sorup bilgi edinin. İlk defa  katılıyorsanız mutlaka parkur ve giyim kuşamla ilgili bilgi edinin -  Gerektiğinden fazla para, kk taşımayın - Kıymetli ziynet eşyası  taşımayın - Pet şişe kullanmak yerine matara edinin - Hava ve rota  durumuna göre programda değişiklik olabilmektedir - Ayak tırnaklarınızı  bir gün önceden kesiniz, yürüyüş botunuzu 1 numara büyük alınız.

Bu Etkinliği Paylaş