06 Temmuz Cmt | Karadağ

KARADAĞ / MUHTEŞEM ADRİYATİK KIYILARI,

6 Gece / 7 Gün DENİZ VE KEYİFLİ BİR TATİL
Kayıt Kapalı
KARADAĞ / MUHTEŞEM ADRİYATİK KIYILARI,

Saat & Yer

06 Tem 2019 06:00 – 12 Tem 2019 12:20
Karadağ, Karadağ

Etkinlik Hakkında

Program :

1.Gün / 06 Temmuz Cumartesi ;

Sabah çok erkan saatte sabah 06.00 am de Atatürk Hava Limanında buluşuyoruz.

THY’nın TK1085 sefer sayılı uçağı ile saat 08.00 de Podgorica şehrine uçuyoruz. Oraya varışı-mız yerel saatle 08.50 am de olacak. Gümrük işlemleri sonrasında İşkodra / Skadar gölüne doğru yola çıkıyoruz.

Yolculuğumuz yaklaşık bir saat sürecek. Virpazar yerleşim yerine gideceğiz. Göl kıyısında restoranların olduğu ve tekne turları için bize olanak tanıyan bir yer.

Orada Skadar / Tarihi İşkodra gölünde tekne turu yapıyoruz. Bu göl Balkanların en büyük göllerinden birisi ve bir doğa harikası. Bir bölümü Arnavutluğa ait. Tekne turu sonrasında öğle yemeğini göl kıyısında yiyeceğiz.

Öğle yemeği sonrası yolumuza devam ediyoruz ve kısa bir yolculuktan sonra Budva’ya ula-şıyoruz. Otelimize yerleşme ve deniz için serbest zaman.

Konaklama ve akşam yemeği Budva’da

2. Gün / 07 Temmuz Pazar ;

Bu gün Budva şehrindeyiz. Budva Karadağ / Montenegro’nun en turistik ve gözde yerlerin-den birisi. Çok ünlü ve yaz süresince çeşitli festivaller düzenleniyor. Budva’nın yerleşimi 2500 yıl öncesine gidiyor.

!6. Yüzyıldan kalan Budva eski şehrini , şehrin önündeki kaleyi, buradaki müzeyi ziyaret edi-yoruz. Eski şehrin dar sokaklarında dolaşıp çok zarif eşyaların satıldığı butiklere bakıyoruz.

Otelimize dönüş ve deniz ve güneşten faydalanmak için serbest zaman.

Konaklama ve akşam yemeği Budva’da.

3. Gün / 08 Temmuz Pazartesi ;

Bu sabah tekne gezisi ile Budva’ daki muhteşem koyları keşfetmeye gideceğiz. Sveti Stefan adasına gideceğiz. Burası Avrupa’nın en özel otellerinin olduğu bir dinlenme yeri. Çok ünlü. Dışardan göreceğiz. Sadece ada sakinleri ve orada konaklayanlar girebiliyor. Özel ziyaret için giriş belirli saatlerde ve ücretli. Grup olarak dolaşılıyor.

Dönüşümüzde bir tekne gezimizde St. Nikolas adasını uğrayacağız. Deniz ve güneşle ge-çen bir günden sonra otelimize dönüş ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Budva’da.

4. Gün / 09 Temmuz Salı ;

Bu gün Budva’dan ayrılıyoruz. Karadağ sahil şeridinden Kotor’a gideceğiz.

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Aracımızla bundan sonraki rotamız mu-hteşem Tivat. Tivat’ta fiyort içersinde liman kenti. Tivat’ta iskelede deniz kıyısında bulunan cafelerden birinde dinlenirken günün keyfini çıkartıyoruz. Deniz kıyısındaki ufak çarşıda do-laşıyoruz.

Sonra yarımadanın deniz kıyısındaki çevre yolunu takip ederek ve yer yer durup resim çe-kerek

Kotor’a geliyoruz.

Otelimiz tarihi 16. Yüzyıldan kalma eski Kotor kalesi içersinde. Otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklamamız Kotor’da.

5. Gün / 10 Temmuz Çarşamba ;

Sabah kahvaltı sonrası saat 09.00 am de tekne gezimiz başlıyor. Balkanların en güzel Fi-yordu içindeki Kotor limanından çıkıp 3 saat sürecek bir tura katılıyoruz. Kotor’un bulun-duğu fiyordun dışına çıkıyoruz. Açık deniz kıyısında 100 mt’lik bir uçurumun dibinde bulunan Mavi Mağara’ya gidiyoruz. Mavi mağara çok ünlü içerde deniz derinliği 5 mt ve giderek derinleşiyor. Burada bir mola veriyoruz. İsteyenler yüzebilir.

Daha sonra oradan ayrılıp 1853 yılında cezaevi olarak, ikinci dünya savaşında toplama kampı ve üs olarak kullanılan Mamula adasının yanında mola vereceğiz. Daha sonra Kotor fiyordu içersinde bulunan ve ikinci dünya savaşında denizaltı üssü olan Pristan’ı göreceğiz. Daha sonra fiyordun içersinde Perast karşısındaki Kaya adasını / Lady of the Rock’a uğra-yacağız.

Burada kısa süre bir mola veriyoruz. Sonra karşısındaki kıyıda bulunan eski ve tarihi bir yer olan Perast’a uğrayacağız. Orada deniz kıyısında çok güzel restoranlar var. Bir molamızda arada olacak. Daha sonra teknemizle Kotor’a dönüyoruz.

Dinlenme ve serbest zaman. Akşam üzeri Kotor kalesini dolaşıyoruz. Burası gerçek bir Orta Çağ kalesi ve olduğu gibi korunmuş durumda. Kale içindeki yerleşimleri ve önemli yapıları görüyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Kotor’da

6. Gün / 11 Temmuz Perşembe ;

Bu gün kahvaltı sonrası Kotor’ dan ayrılıyor ve Montenegro’nun eski başkenti Cetinje’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz virajlı ve giderek yükselecek. Burada tüm fiyordun fotoğrafla-rını çekme şansımız olacak.

Cetinje Karadağ’ın eski krallık başkenti ve burada eski tarihi binalar bulunmakta. Burada çok kalmıyoruz. İlk geçeceğimiz yer Njegos Mausoleum. Bir anıt mezar.Bir dağın zirvesinde

Cetinje’ye 20 km mesafede ve yarım saatlik yolumuz olacak. Önce burayı ziyaret edece-ğiz.

Sonra devamla sarkıt ve dikitlerin olduğu ünlü Lipa Mağarasını ziyaret edeceğiz. Burasıda

Cetinje’ye 5 km mesafede. İçerdi ışıklarla aydınlatılmış ve burada dolaşmamız bir saat süre-cek. Dolaşmamız bittikten sonra dönerken yol üzerinde muhteşem bir manzara eşiliğinde Belveder restoranda öğle yemeğini alacağız.

Sonra devamla başkent Podgorica’ya geçiyoruz. İki saatlik bir yolculuğumuz olacak.Oteli-mize yerleşme ve şehri dolaşmaya, keşfetmeye başlıyoruz.

Akşam yemeği burada ve konaklamamız Podgorica da otelimizde.

7. Gün / 12 Temmuz 2019 Cuma programı ;

Sabah erken kahvaltımız yapıp otelimizden ayrılıyoruz. Sabah 07.30 am de alanda o-lacağız. THY ‘nın TK1086 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.45 am de havalanıp, Istanbula uçuyoruz. Istanbula varış saatimiz 12.30 pm.

Seyahatimizin sonu.

Gezi Ücreti : 1020 Euro İki kişilik odada tek kişi konaklama ücreti

Tek kişi konaklama ücreti farkı : 395 Euro

Gezi ücretine dahil olanlar :

4* Otellerde 6 Gece konaklama oda + kahvaltı

Oteller ; Budva : Hotel Budva https://hotel-budva.me/index.php/en/ Kotor : Historic Boutique Hotel Cattaro https://cattarohotel.com/ Podgorica : CentreVille Hotel & Experiences https://www.cv-hotel.com/

Hava alanı otel transferleri ve şehirler arası ve şehir içi ulaşım

Türkçe rehberlik

Tüm tarihi yerler ve müzeler giriş ücretleri ,

Skadar gölü , Budva ve Kotor Fiyordu programdaki tüm tekne gezileri

Seyahat sigortası

Gezi ücretine dahil olmayanlar ;

İstanbul - Podgorica - İstanbul uçak bileti THY ile.

Öğle ve akşam yemekleri isteğinize bağlı

Şahsi isteğe bağlı Extra harcamalar

Yurt dışı çıkış pulu

UÇUŞ BİLGİLERİ :

Gidiş ; THY’nın TK1085 sefer sayılı uçağı ile saat 08.00 am de Podgorica şehrine uçuyoruz. Oraya varışımız yerel saatle 08.50 am de olacak. Seyahat süresi 1 saat 50 dk.

Dönüş ; THY ‘nın TK1086 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.50 am de havalanıp, Istanbula uçuyo-ruz. Istanbula varış saatimiz 12.30 pm. Seyahat süresi 1 saat 55 dk.

Bu Etkinliği Paylaş