10 Nisan Cmt | Türkiye

Özel Dalış Dersi

İstadiğiniz Tarihte İstediğiniz Yerde Özel Eğitim
Özel Dalış Dersi

Saat & Yer

10 Nis 19:00 – 31 Eki 23:00
Türkiye

Etkinlik Hakkında

Siz Sadece İsteyin

Size Özel ,Tüm Dalış Eğitim ve Organizsyonunuzu  biz yapalım.

1 yıldız, 2 yıldız ve 3 yıldız dalıcı Eğitimleri ve Uzmanlık Eğitimleri

1 Yıldız Kurs sistemi Hakkında:

TSSF  Bir yıldız dalıcı eğitim programı teorik ve pratik eğitimler başlıkları  altında toplanır. Teorik eğitimler dalıcının dalış ile ilgili teorik  bilgi kazanmasını, pratik eğitimlerde bu bilgileri pratik uygulamalara  aktarabilmesini amaçlar.

Pratik sualtı çalışmalarınızda ise sizlere ,  Dalış malzemelerini  nasıl kuşanacağınız, suya giriş teknikleri,  sualtına alçalma teknikleri, nefes alırken nelere dikkat edeceğiniz,  yüzerlilik dengeleyici donanımlarınızı nasıl kullanacağınız, nefes  almanızı sağlayan regülatörü ağzınızdan nasıl çıkarıp tekrar  alabileceğiniz, arkadaşınız ile havanızı nasıl paylaşabileceğiniz,  maskenize su girdiğinde nasıl boşaltabileceğiniz ve sualtında nasıl  çıkarıp takabileceğiniz, paletinizi nasıl daha doğru kullanabileceğiniz,  sualtı ve su üstünde bağımsız aletli dalış donanımınızı ve ağırlık  kemerinizi nasıl çıkarıp tekrar kuşanabileceğiniz,  sualtında  kullanılacak haberleşme işaretleri ilkyardım ve kurtarma becerileri ve  dalış teknesinde nelere dikkat edeceğinizin yanı sıra aynı zamanda da  sualtında çevreyi ve kendinizi kollama ile ilgili kapsamlı çalışmalar  yaptırılacaktır. Pratik sualtı becerileri sizlere sığ su çalışmaları ve  toplam 5 - 6 deniz dalışı ile öğretilecektir.

Katılım Şartları:

  • 1 yıldız eğitim programına katılmak için yüzme bilmek, en az ilkokul mezunu olmak ve 14 yaşını doldurmuş olmak gerekir.
  • 18  yaşını doldurmamış adaylar için veli izin belgesi alınacaktır. (bu  yazının bir örneği federasyonumuz web sitesinde yer almaktadır)
  • Aletli  dalış yapmanızda sakınca olmadığına dair sağlık bildirim formu  tarafınızdan doldurularak (18 yaşından küçük adaylarda veli tarafından  doldurulacaktır) eğitim dosyanıza konacaktır. (bu belgenin bir örneği  federasyonumuz web sitesinde yer almaktadır)
  • Gerekli hallerde doktor raporu istenecektir.

Belge Sistemi:

TSSF/CMAS temel eğitim dizgesi 6 belge seviyesinden oluşur.

Bunlarda  ilk üçünü oluşturan 1 yıldız, 2 yıldız ve 3 yıldız dalıcı belgelerini,  eğitmen seviyesi belgeleri olan 1 yıldız, 2 yıldız ve 3 yıldız eğitmen  dalıcı belgeleri izler. Bunların yanında uzmanlık belgeleri de vardır.

​Aday  dalıcı, 1 yıldız dalıcı eğitimini başarı ile tamamlayarak 1 yıldız  dalıcı kimliği almaya hak kazandığında alacağı geçici belge, duvar  diploması ve kimlikle, TSSF yeterliliğini tasdik ettirmiş olur.

Geçici  sertifika, duvar diploması ve kimlik kartınızın yanı sıra federasyonca  bastırılan ve set halinde kullanıma sunulan bir dalış kayıt defteri ile  dalıcı tanıtım defterine de sahip olursunuz.

Dalış  kayıt defterleri gerçekleştireceğiniz dalışları birçok özelliği ile  kayıt altına almanızı sağlar. Dalıcı tanıtım defteriniz de dalış  hayatınız boyunca göreceğiniz her seviyedeki dalıcı kursu ile uzmanlık  kursları ile ilgili kayıtları, ayrıca sağlık vizelerini gösteren  bölümleri ve kişisel bilgilerinizi de bir araya getirmeyi sağlar.

Dalışa Engel Sağlık Durumları:

Birçok  sportif aktivitede olduğu gibi sualtı aktivitesini de  gerçekleştirebilmek için bir takım sağlık ön koşullarının sağlanmış  olması gerekir. Her ne kadar dalıcı olabilme ön koşullarından biri  sağlık bildirim formunu doldurmanız ve gerekli durumlarda doktor  tarafından verilecek dalış yapabilir şeklinde bir sağlık raporu almanız  olsa da bizlerin dalış hayatımız boyunca sualtı ile yakından ilgili  rahatsızlıkları biliyor ve bunlarla ilgili gerekli önlemleri alabiliyor  olmamız gerekir.

Doktor  kontrollerine gerek duyulacak ve/veya dalışa engel olabilecek  rahatsızlıklara örnek olarak, kalp krizi, kalp rahatsızlıkları, yüksek  tansiyon, epilepsi, astım ve diğer akciğer rahatsızlıkları, kulak ve  sinüs hastalıkları, hamilelik, şeker hastalığı, panik atak örnek  verilebilir. Bunlardan başka halen yan etkileri bulunan bir ilaç  tedavisi altında bulunmak, son beş yıl içerisinde uyuşturucu veya  alkolizme bağlı tedavi görmüş olmak da dalışa engel olabilecek  rahatsızlıklardır. Bu ve benzeri rahatsızlıkların kesin olarak dalışa  engel olacağı düşünülmemelidir. Bu tip rahatsızlıklara sahip dalıcı  adayları için son kararı verecek olan uzman doktor olmalıdır.

Fiyatlandırma:

Fiyatlandırmamız, Dalış kursu  ve Organizasyonu olarak ayrı ayrı yapılmaktadır.

Kursu aldığınız bölgeye göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Kurs ve Organizsyon Planı için Bizi arayınız.

 

Bu Etkinliği Paylaş