• Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

  Karadag  Kültür  ve Doga Gezisi

 

BİR DOĞA HARİKASI YAKIN KOMŞUMUZ KARADAĞ(Vizesiz)

Tarih : 05 Mayıs 2018 Cumartesi / 11 Mayıs 2018 Cuma

6 gece  / 7 Gün

Güzel bir Balkan ülkesi. Bize yakın. Ortak bir tarihimiz var. Tarih boyunca insanları özgürlüğüne sahip çıkmış. Avrupanın en önemli fiyortlarından birine ve yat limanına sahip. İnanılmaz güzellikte. Avrupa Jet seti tatile geliyor. Sveti Stefan adası çok ünlü.
Kıyı şeridi ve plajları muhteşem. Kuzey Avrupa’dan çok sayıda turist geliyor. Modern. Önemli bir konu turistler için çok Güvenli. Özellikle bayanlar. İnsanları kibar. Mutfak kültürü ve damak tadı bize uygun. Deniz ürünleri muhteşem ve uygun

 

 

Program :

1.Gün / 5 Mayıs Cumartesi ;
Sabah çok erkan saatte sabah 06.00 am de Atatürk Hava Limanında buluşuyoruz.

THY’nın TK1085 sefer sayılı uçağı ile saat 08.00 de Podgorica şehrine uçuyoruz. Oraya varışımız yerel saatle 08.55 am de olacak. Gümrük işlemleri sonrası bizi bekleyen aracımızla kuzeye Zabljak yerleşimine hareket ediyoruz. Burası Karadağ / Montenegro’nun derin vadilerle ayrılmış yeşil ve dağlık bölgesi. Zabljak’ta otelimize yerleşiyoruz.                        Yolculuk süresi 3 saat.
Öğle yemeği molası sonrasında isteyenler Avrupa’da ünlü Tara kanyonunda botla kanyon geçişi yapabilir veya isteyen Kara Göl’e doğa parkına gezi yapabilir. Djurdjevica köprüsünden
kanyonun resimlerini çekeceğiz. Kanyon geçişi sırasında verilen kısa molalarda ayrıca fotoğraf çekebilirsiniz.

Kanyoning süresi yaklaşık 2- 3 saat. Aktivite bitişlerinde otelimize dönüyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği Zabljak’ta.

 

2.Gün / 6 Mayıs Pazar ;
Sabah erken kahvaltı sonrası önce İşkodra / Skadar gölüne doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık dört saat sürecek. Öğle saatlerinde Skadar gölüne ulaşıyoruz. Virpazar yerleşim yerine gideceğiz. Göl kıyısında restoranların olduğu ve tekne turları için bize olanak tanıyan bir yer.Orada yemek yiyip, devamla Skadar / Tarihi İşkodra gölünde tekne turu yapıyoruz. Bu göl Balkanların en büyük göllerinden birisi ve bir doğa harikası. Bir bölümü Arnavutluğa ait.
Tekne turu ve gezi sonrası yolumuza devam ediyoruz ve kısa bir yolculuktan sonra Budva’ya ulaşıyoruz.Konaklama ve akşam yemeği Budva’da

 

3.Gün / 7 Mayıs Pazartesi ;
Bu gün Budva şehrindeyiz. Budva Karadağ / Montenegro’nun en turistik ve gözde yerlerinden birisi. Çok ünlü ve yaz süresince çeşitli festivaller düzenleniyor. Budva’nın yerleşimi 2500 yıl öncesine gidiyor.
16. Yüzyıldan kalan Budva eski şehrini , şehrin önündeki kaleyi, buradaki müzeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Sveti Stefan adasına gideceğiz. Burası Avrupa’nın en özel otellerinin olduğu bir dinlenme yeri. Çok ünlü. Dışardan göreceğiz. Sadece ada sakinleri ve orada konaklayanlar girebiliyor. Özel ziyaret için giriş belirli saatlerde ve ücretli. Grup olarak dolaşılıyor.
Öğle yemeği Sveti Stefan adası dışında. Tekrar Budva’ya dönüyoruz. Dönüşümüzde bir tekne gezisi yapıp muhteşem kıyıları ve St. Nikolas adasını görebiliriz. Dönüşte eski şehrin butik dükkanlarını ziyaret etme fırsatımız olacak. ( Bu tekne gezisi isteğe bağlı )
Akşam yemeği ve konaklama Budva’da

 

4.Gün / 8 Mayıs Salı ;
Bu gün Budva’dan ayrılıyoruz. Karadağ sahil şeridinden Kotor’a gideceğiz.
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Aracımızla Budva’dan hareket edip Tivat tarafında Mirista’ya doğru yola çıkıyoruz. Mirista bir sahil yerleşim yeri ve oradan çok ünlü Mamula adasına geçmeye çalışacağız. Bu nedenle sabah erken yola çıkıyoruz. Öncelikle Mirista, oradan toprak bir yoldan bir km ilerdeki buruna Tvrdava Arza kalesine gidiyoruz.

Buradan Mamula adasını görüyoruz. Tvrdaza Arza’da kalenin içi ve dışından resimleri çekiyoruz. Oradan Mirista Beach’e geri gidiyoruz. Oradan Mamula adasına geçmeyi deneyeceğiz. Mamula Adası Fiyordun girişinde tarihi ve önemli bir yer. Adayı gezip geri dönmemiz önemli.Bundan sonraki rotamız muhteşem Tivat. Tivat’ta limanından önce iskelede deniz kıyısında bulunan restoranlardan birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada denizcilik müzesini ziyaret edebiliriz.
Öğle yemeği sonrası yarımadanın deniz kıyısındaki yolunu takip ederek ve yer yer durup resim çekerek Kotor’a geliyoruz.

Otelimiz tarihi 16. Yüzyıldan kalma eski Kotor kalesi içersinde. Otelimize yerleşiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklamamız Kotor’da.

 

5.Gün / 9 Mayıs Çarşamba ;

Sabah kahvaltı sonrası Kotor kalesini dolaşıyoruz. Burası gerçek bir Orta Çağ kalesi ve olduğu gibi korunmuş durumda. Öncelikle burayı dolaşıyoruz. Kale içindeki yerleşimleri ve önemli yapıları görüyoruz.

Daha sonra aracımızla Fiyord içindeki Our lady of the Rock adasını ziyaret için Perast’a gidiyoruz. Motorla adaya geçiyoruz ve ziyaret ediyoruz , yanındaki üzerinde manastır bulunan adayı gördükten sonra Perast’ta deniz kıyısında öğle alıyoruz. Daha sonra sahil kıyısında bulunan yolu takip ederek Herceg Novi’ye gidiyoruz. Dönüşte Verige 56 restoranının bulunduğu burunda mola veriyoruz. manzara muhteşem.

Burada biraz dinlendikten sonra Kotor’a geri dönüyoruz. Alışveriş için serbest zaman.
Akşam yemeği ve konaklama Kotor’da

 

6.Gün / 10 Mayıs Perşembe ;

Bu gün kahvaltı sonrası Kotor’ dan ayrılıyor ve Montenegro’nun eski başkenti Cetinje’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz virajlı ve giderek yükselecek. Burada tüm fiyordun fotoğraflarını çekme şansımız olacak.
Cetinje Karadağ’ın eski krallık başkenti ve burada eski tarihi binalar bulunmakta. Burada çok kalmıyoruz. İlk geçeceğimiz yer Njegos Mausoleum. Bir anıt mezar.Bir dağın zirvesinde Cetinje’ye 20 km mesafede ve yarım saatlik yolumuz olacak. Önce burayı ziyaret edeceğiz. Sonra devamla sarkıt ve dikitlerin olduğu ünlü Lipa Mağarasını ziyaret edeceğiz. Burasıda Cetinje’ye 5 km mesafede. İçerdi ışıklarla aydınlatılmış ve burada dolaşmamız bir saat sürecek. Dolaşmamız bittikten sonra dönerken yol üzerinde muhiteşem bir manzara eşiliğinde Belveder restoranda öğle yemeğini alacağız.

Sonra devamla başkent Podgorica’ya geçiyoruz. İki saatlik bir yolculuğumuz olacak.Otelimize yerleşme ve şehri dolaşmaya, keşfetmeye başlıyoruz.

Akşam yemeği burada ve konaklamamız Podgorica da otelimizde.

 

7.Gün/11 Mayıs 2018 Cuma programı ;

Sabah erken kahvaltımız yapıp otelimizden ayrılıyoruz. THY ‘nın TK1086 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.50 am de havalanıp, Istanbula uçuyoruz. Istanbula varış saatimiz 12.30 pm.
Seyahatimizin sonu.

Gezi ücretine dahil olanlar
Bir gece 3 yıldızlı  5 gece 4 yıldızlı Otelde 6 Gece konaklama oda + kahvaltı
Hava alanı otel transferleri ve şehirler arası ve şehir içi ulaşım
Türkçe rehberlik
Tüm tarihi yerler ve müzeler giriş ücretleri ,
Skadar gölü ve Mamula Adası tekne gezisi
Seyahat sigortası

Gezi ücretine dahil olmayanlar ;
İstanbul - Podgorica - İstanbul uçak bileti THY ile.
Öğle ve akşam yemekleri isteğinize bağlı
Şahsi isteğe bağlı Extra harcamalar
Yurt dışı çıkış pulu

Harcamalarınız toplamı ne kadar olacak ;

Seyahat temel giderleri 750 Euro + 130 Euro Uçak bileti / Toplam = 880 Euro.
Tek kişi konaklanması durumunda 975 Euro
Diğer harcamalar öğle ve akşam yemekleri sizlere ve isteklerinize bağlı.
Her zaman olduğu gibi belirtilenler dışında extra uygulaması yok.

 

UÇUŞ BİLGİLERİ :

Gidiş ; THY’nın TK1085 sefer sayılı uçağı ile saat 08.00 de Podgorica şehrine uçuyoruz. Oraya varışımız yerel saatle 08.55 am de olacak. Seyahat süresi 1 saat 50 dk.

Dönüş ; THY ‘nın TK1086 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.50 am de havalanıp, Istanbula uçuyoruz. Istanbula varış saatimiz 12.30 pm. Seyahat süresi 1 saat 55 dk.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TUR FİYATI :

 

FİYAT : 750 EUro İki kişilik odada tek kişi

 

Tek kişi konaklama farkı : 845 EURO

Tursab Extway
TSSF Extway
PADI EXTWAY
CMAS Extway
Türkiye Oryaantirink Federasyonu

© 2016 Ekstrem Doğa Sporları Turizm Eğitim Danışmanlık Tic.Ltd.Şti. All Rights Reserved.Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.Proudly created by Ersen Altun