• Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

Rafting Turları

rafting
Mart  Ayından İtibaren

I.Paket: 125 TL   RAFTİNG+YEMEK
                                                                                             
Öğlen yemeği+Can yeleği, Kask, Neopren elbise, Profesyonel Rehberlik,
Sigorta +Fotoğraf çekimi ve sınırsız sıcak içecek

Program:

Saat 11.00 da Dokuzdeğirmen köyünde Tesisimizde Buluşuyoruz. Deneyimli ve uzman rehberlerimizden ufak bir brifing alıyor, size verilen özel kıyafetleri giyiyoruz Zorluk derecesi 2+ ile 3+ arası olan melen suyunun coşkun sularına 6 veya 8 kişilik botlarla Kendimizi melenin coşkun sularına bırakıyoruz. Yaklaşık iki - üç saat arası süren maceramızın ardından çok acıkmış olarak kıyaya çıkıyor,Duşumuzu alıyor ve yemeğmizi afiyetle yiyiyoruz. Çayımızda içtikten sonra çok güzel anılarla bu doğa güzeli mekandan ayrılıyoruz.

II Paket:  145 TL  RAFTİNG+KAHVALTI +YEMEK

Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)+Öğlen yemeği +Can yeleği, Kask, Neopren elbise,
Profesyonel Rehberlik, Sigorta +Fotoğraf çekimi ve sınırsız sıcak içecek

Program:

Saat 10.00 da Dokuzdeğirmen köyünde Tesisimizde Buluşuyoruz. Kahvaltının ardından, Deneyimli ve uzman rehberlerimizden ufak bir brifing alıyor, size verilen özel kıyafetleri giyiyoruz Zorluk derecesi 2+ ile 3+ arası olan melen suyunun coşkun sularına 6 veya 8 kişilik botlarla Kendimizi melenin coşkun sularına bırakıyoruz. Yaklaşık iki - üç saat arası süren maceramızın ardından çok acıkmış olarak kıyaya çıkıyor,Duşumuzu alıyor ve yemeğmizi afiyetle yiyiyoruz. Çayımızda içtikten sonra çok güzel anılarla bu doğa güzeli mekandan ayrılıyoruz.

III Paket: 230 TL    RAFTİNG+KAHVALTI +YEMEK+ULAŞIM+FOTOGRAF ÇEKİMİ

Ulaşım+SabahKahvaltısı(Açık Büfe )+Öğlenyemeği+ Can yeleği, Kask, Neopren elbise,
Profesyonel Rehberlik,Sigorta +Fotoğraf çekimi ve sınırsız sıcak içecek 

Program:
Yaklaşık iki saat süren yolculuğumuzun ardından Start alacağımız Dokuzdeğirmen köyüne geliyoruz. Deneyimli ve uzman rehberlerimizden ufak bir brifing alıyor, size verilen özel kıyafetleri giyiyoruz Zorluk derecesi 2+ ile 3+ arası olan melen suyunun coşkun sularına 6 veya 8 kişilik botlarla Kendimizi melenin coşkun sularına bırakıyoruz. Yaklaşık iki - üç saat arası süren maceramızın ardından çok acıkmış olarak kıyaya çıkıyor,Duşumuzu alıyor ve yemeğmizi afiyetle yiyiyoruz. Çayımızda içtikten sonra çok güzel anılarla bu doğa güzeli mekandan ayrılıyoruz.

raftgrp.JPG

Kalkış Noktaları ve Saatleri:

07:00 İncirli Eski Boyner önü (Alfemo) hareket
07:30 Şişli Cevahir AVM önünden hareket
08:00 Kadıköy evlendirme dairesi hareket
10:30 Rafting tesislerine ulaşım
16:00 Tur bitimi
16:30 Geri dönüş için hareket
Ulaşımı Kendi yapacak katılımcıların;Düzce ili Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen Melen rafting tesislerinde en geç saat 10:45’te bulunmaları gerekmektedir.Kroki ve tarif için bize ulaşabilir yada yazabilirsiniz

 Ulaşım Gidiş - Dönüş 100 TL 

Zorluk dereceleri Nelerdir :
Raftingde parkurlar zorluk dereceleri dikkate alynarak 6`ya ayrılıyor. Birinci ve ikinci derecelerde çocuklar bile rafting yapabilirken bunun üzerindeki derecelerde iyi yüzme bilgisi ve deneyim aranıyor.
1. zorluk derecesi
Birinci zorluk derecesi çocuklar ya da kendini bu konuda fazla cesur hissetmeyenler, yüzmeyi çok iyi bilmeyenler için uygun. Ama kısa zamanda sıkılma riskiniz var.
2. zorluk derecesi
İkinci zorluk derecesi, birincisine göre biraz daha zor. Rapid adı verilen, suyun hızlandığı yerler daha sık. Ancak yine de sular bu parkurda gözünüzü korkutacak kadar coşkun değildir.
3. zorluk derecesi
Üçüncü zorluk derecesinde rafting yapabilmek için iyi yüzebilmeniz ve deneyimli, profesyonel bir rehbere sahip olmanız gerek. Akıntı yer yer çok hızlanıyor, karşınıza engeller çıkabiliyor.
4. zorluk derecesi
Dördüncü zorluk derecesinde ilerleyebilmek için takım olarak, çok ani manevra yapabilecek kadar uyumlu kürek çekiyor olmanız gerekiyor. Girdaplar, büyük kayalar ve şelaleler dördüncü zorluk derecesinde aşmanız gereken engellerden.
5. zorluk derecesi
Şelalelerden uçmak, dalgalarla boğuşmak ve en hızlı akıntılarla bile baş edebilmek... Tüm bunların üstesinden gelebilmek için cesaret, macera tutkusu ve deneyim gerekiyor. Bu zorluk derecelerinde ilerlemek gerçekten ciddiye alınması gereken, riskli bir iş.
6. zorluk derecesi
Türkiye'de Altancı zorluk derecesi sadece Çoruh Nehri`nde var. Ancak altıncı zorluk derecesini göze almak ciddi riskleri de göze almak anlamına geliyor.

Tursab Extway
TSSF Extway
PADI EXTWAY
CMAS Extway
Türkiye Oryaantirink Federasyonu

© 2016 Ekstrem Doğa Sporları Turizm Eğitim Danışmanlık Tic.Ltd.Şti. All Rights Reserved.Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.Proudly created by Ersen Altun