• Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

İğneadaProgram
Türkiye'nin kuzeybatı ucundaki İğneada, 2007 yılında Milli Park ilan edilerek koruma altına alınmış , zemini suyla kaplı subasar ormanları (longoz), zengin yaban hayatı, bitki çeşitliliği ve kilometrelerce uzanan kumulları ile yapacağımız gözlemler için harika bir olanak.
Karadeniz kıyısında 20 km uzaklıkta geniş bir kumsala sahip olan İğneada koruma altındaki yedi gölü, zengin doğası oksijen çadırından farksız havası ve bünyesinde sakladığı sürprizlerle dolu. Evliya Çelebi ünlü Seyahatname`sinin 501. sayfasında Fatih`in akıncılarından İne Atlı Gazi`nin fethettiği bir belde harap, yıkılmış kalesi içinde odunculukla geçinen Rumlar yaşarmış diye yazmış. Bulgaristan sınırına 12 km. uzaklıktaki Kırklareli`ne bağlı İğneada dünden bugüne hem doğasını korumuş hem de villalarla, kooperatiflere kucak açmış. Yedigöller Milli Parkı ile rekabet edecek güzellikteki bölgede Erikli - Mert - Hamam - Pedina - Saka - Sülüklü ve Ramana isimleriyle anılan yedi göl bulunuyor. Sazan, kızılkanat, kefal, levrek, ilerya gibi balık çeşitlerinin yaşadığı göller koruma altında.

12 Kişi ve üzeri gruplar için  istenilen tarih ve zamanda yapılabilir

Tur Ücretine Dahil Olamayanlar :
Kişisel harcamalar, yolda alınacak yiyecek ve içecekler


Not : Gezilecek yerler sabit kalmak koşuluyla hava, yol vb. sebeplerden dolayı rehber programda değişiklik yapabilir

Tursab Extway
TSSF Extway
PADI EXTWAY
CMAS Extway
Türkiye Oryaantirink Federasyonu

© 2016 Ekstrem Doğa Sporları Turizm Eğitim Danışmanlık Tic.Ltd.Şti. All Rights Reserved.Sitemizde ve duyurularımızda ismi geçen logolar ve markalar ilgili firmaların tescilli markalarıdır.Proudly created by Ersen Altun